W minioną sobotę nasza koleżanka Justyna Korzeniewska kolejny raz pokazała, że w górach czuje się jak ryba w wodzie, chociaż i na płaskich trasach niejeden pan ma kłopoty z utrzymaniem jej koła , o paniach nie wspominając 🙂

07 września br. Justyna wystartowała w Górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych (Policjantów, Strażaków, Leśników, Wojskowych) oraz Amatorów w kolarstwie szosowym Podgórzyn-Sosnówka. Kobiety ze wspólnego startu rywalizowały na dystansie ok.33 km (dwie rundy) na wymagającej trasie z trudnym 4 km podjazdem oraz krętym i śliskim przez padający deszcz zjazdem.  Na mecie Justyna zameldowała się  jako pierwsza kobieta, pokonując nie tylko rywalki ze służb mundurowych ale i zostawiając w tyle pozostałe „cywilne” panie, zgarniając kolejną koszulkę Mistrzyni Polski   -WIELKIE GRATULACJE !!!

W niedzielę w pobliskich Pyrzycach spora bo 10 osobowa reprezentacja Mistrzowskich Rowerów wystartowała w „Pyrzyckim Kolarskim Grand Prix”.

Bardziej liczna grupa postanowiła zmierzyć się z rywalami na krótszym blisko 48 km dystansie. Na medal spisał się Grzesiek Ziobrowski, który ostatecznie uplasował się na 3 pozycji w swojej kategorii wiekowej i 13 pozycji ze wszystkich startujących.

Kolejno „nasi” kończyli rywalizację:

Zbyszek Gołaś – 32 open, 9 w kategorii wiekowej;

Julian Rystwej – 36 open, 11 w kategorii wiekowej;

Leszek Seń – 44 open, 13 w kategorii wiekowej i Piotrek Jabłoński – 45 open, 14 w kategorii wiekowej;

Zbyszek Gajda – 134 open, 13 w kategorii wiekowej.

Na koronnym czyli 93,6 km dystansie wystartowało 4 naszych.  Po pięknej i mądrej jeździe, zabraniem się do ucieczki i walce z silnymi przeciwnikami, rewelacyjny wyścig pojechał nasz kolega Filip Socha, który na metę wjechał jako 2 zawodnik open, nie mając sobie równych w kategorii wiekowej.

Rewelacyjny wynik uzyskał Radek Cimander, który pomimo wcześniejszych kłopotów zdrowotnych przez długi czas jechał w czołowej ucieczce, ostatecznie kończąc rywalizację na 7 pozycji open i z 4 czasem w kategorii wiekowej.

Bardzo dobrze pojechali również Krzysiek i Wojtek Daniłowski. Krzysiek po licznych próbach ataków ostatecznie ukończył rywalizację na 23 pozycji open i z 7 czasem w kategorii wiekowej,

a Wojtek na metę wjechał z 47 czasem open i 14 pozycji w kategorii wiekowej, poprawiając swój wynik z zeszłego roku o 8 minut.

W I E L K I E    G R A T U L A C J E    !!!!

Dziękujemy „Dulny Foto” oraz „Eryk Witek Fotografia” za rewelacyjne zdjęcia

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij