Nie mogło zabraknąć reprezentacji Mistrzowskich Rowerów na kolejnym wyścigu rozgrywanym w ramach Zachodniej Ligii MTB. Tym razem nasza ekipa rywalizowała w przepięknej leśnej scenerii otaczającej Bledzew i pobliskie jeziora.

Jak zwykle nasi spisali się na medal. Marta wywalczyła II miejsce Open i w swojej kategorii wiekowej, Robert Suszczyński ukończył wyścig na 6 pozycji Open i 3 pozycji w swojej kategorii wiekowej.

Największe słowa uznania należą się jednak naszemu najmłodszemu przedstawicielowi Bartkowi, który w towarzystwie swojego taty, a naszego kolegi Jarka Kulpy kontynuuje swoją przygodę z kolarstwem.

Relacja Jarka :

„Od Nutella Mini Tour de Pologne mój młodszy syn Bartek, zasmakował w kolarskiej rywalizacji. Od pobytu w Zakopanem często nagabywał mnie o wyścigi rowerowe dla dzieci, wspólne przejażdżki ze mną. Przypomniałem sobie , że w ramach ZLMTB organizowane są zawody również dla dzieci. Krótkie pytanie do Piotrka Kopczyńskiego i ustalone. Czekał nas start w zawodach w Bledzewie w kategorii P1 (opiekun wraz z dzieckiem do 14 lat). Udaliśmy się tam niemal całą rodzinką. Na miejscu czekało nas całe miasteczko maratonowe. Dość liczne stoiska ze wszelkimi dobrami, dobrze zorganizowana obsługa zawodów. Około godziny 11:00 wystartował główna grupa zawodników na dystansie 52km. Tuż po nich wystartowaliśmy my. Trasa była dość krótka ale za to malownicza, prowadząca przez las oraz zabudowania elektrowni wodnej. Błota, kałuż i piachu również nie zabrakło. Dość szybko wpadliśmy na metę i zadowoleni odnaleźliśmy mamę.  I w tym momencie zawitała do nas grupa kolarzy szosowych prowadzona przez Leszka Piaseckiego. Po chwili rozmowy chłopaki ruszyli dalej, a ja mogłem obserwować dalsza rywalizację na „dorosłych” dystansach. Zawodnicy wjeżdżali na metę zabłoceni po oczy, niejeden wylądował w kałuży. nie zabrakło też kraksy na ostatniej prostej. Widać było, ze zawodnicy zawzięcie walczą o każdą pozycję. Jak zwykle świetnie pokazała się koleżanka z naszej grupy Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki Team Marta Balcerzak, która zajęła 2 miejsce OPEN wśród przedstawicielek płci pięknej. Robert Suszczyński zajął 6 miejsce OPEN. My powróciliśmy do domu zadowoleni z udziału w tej imprezie, z mocnym postanowieniem, że w kolejną Niedzielę wystartujemy w kolejnej odsłonie cyklu ZLMTB w Bogdańcu. Imprezy z tego cyklu uważam za bardzo dobrze zorganizowane więc postaramy się tam być”.

Dziękujemy Ligo Art za świetne zdjęcia 😉

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij