Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od konkretnego wtorkowego treningu, na którym na prostych odcinkach rozkręcaliśmy nasz fluo peleton do prędkości podchodzących pod 60 km/h – było naprawdę mocno.

W środę pokręciliśmy na Racławskich Górkach, a w czwartek grupką 🙂 pojechaliśmy na znaną trasę w stronę Skwierzyny.

Radek Cimander nasz rasowy sprinter postanowił „sprawdzić nogę” na Kolarskim Czwartku – czyli wyścigu szosowym na torze Poznań. Trzeba przyznać, że moc jest, bo średnia prędkość 45 km/h i finisz z grupy na 2 miejscu robią wrażenie – GRATULACJE !!!

Na piątek wielu z nas czekała cały rok – Tour de Pologne Amatorów. Barwy Mistrzowskich Rowerów reprezentowali : Marta Balcerzak, Jarek Kulpa, Robert Suszczyński, Tomek Jeger.

Na medal spisała się Marta, która 58 km trasę pokonała w świetnym czasie 2:03:47 ostatecznie kończąc rywalizację na 4 pozycji pośród pań i z 2 czasem w kategorii wiekowej. Marta w klasyfikacji generalnej ukończyła zmagania z trudną trasą na 292 pozycji na ponad 2 tys. sklasyfikowanych zawodników.

Tomek Jeger ostatecznie uplasował się na 802 pozycji open i 220 pozycji w kategorii wiekowej.

O dużym pechu mogą mówić Robert Susczyński  i Jarek Kulpa, którzy nie ukończyli rywalizacji.

W sobotę nasza reprezentacja w składzie rodzina Seń (Jola, Leszek, Jakub), Arek Trociński i Tomek Słaby sprawdzili się w pływaniu, bieganiu i oczywiście kolarstwie, startując w kolejnej edycji „Ośno Triathlon Weekend” w  Ośnie Lubuskim . Największe brawa i słowa uznania należą się sportowej rodzinie czyli Jakubowi , który jak przystało na świetnego pływaka ukończył część pływacką na 2 pozycji. Leszek oczywiście przejął pałeczkę na częsci pływackiej, a Jola rywalizowała w części biegowej – czyli każdy robi to co lubi 🙂 – ostatecznie kończąc zmagania na 15 pozycji na 42 sklasyfikowane sztafety. Jak na debiut – REWELACJA !!!

NA dystansie 1/8 Iron Man wystartowali Tomek Słaby, który na mecie zameldował się z 33 czasem Open i 13 w kategorii wiekowej, a niewiele później na metę wbiegł Arek Trociński z 47 czasem open i 4 w kategorii wiekowej.

Niedziela to czas naszego wspólnego treningu, ale też rywalizacji w maratonie MTB i martonie szosowym.

Nasz jedyny reprezentant Michał Brytan po raz kolejny walczył na trudnej trasie maratonu MTB rozgrywanego w ramach Zachodniej Ligi MTB w Bledzewie.

W niedzielę wybrałem się na zawody z cyklu ZL MTB, które tym razem odbywały się w Bledzewie. Organizatorzy przygotowali niezwykle ciekawą trasę z niezliczoną ilością wymagających technicznie „singli”, nie było nudy nawet przez chwilę ? Natomiast o aspekt fizyczny trasy  zadbali przeciwnicy, z którymi przyszło mi się mierzyć na dystansie. W efekcie po 2h25m jazdy ze średnim tętnem 170 uderzeń serca na minutę (!) wywalczyłem 18m open i 5 w kat. wiekowej.Naprawdę warto jechać do Bledzewa na kolejne zawody!” – Michał Brytan.

GRATULACJE MICHAŁ !!!

A silna szosowa grupa maratończyków w składzie Jerzy Pikuła, Stanisław Dołmat, Krzysztof Daniłowski, Piotr Jakubowski walczyła na trasach szosowego maratonu rowerowego w Lubomierzu.

Nasi mistrzowie na dystansach ultramaratońskich czyli Jurek Pikuła i Staszek Dołmat rywalizowali na dystansie GIGA, kończąc zmagania odpowiednio: Jurek – na 13 pozycji Open i 1 miejscu  w kategorii wiekowej,Staszek –  15 Open i 2 miejscu  w kategorii wiekowej.

Na nieco krótszym dystansie MEGA  rywalizował Krzysiek Daniłowski, który ostatecznie wjechał na metę z 19 czasem Open, będąc 9 zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. Mniej szczęścia miał Piotr Jakubowski, który pokazał siłę charakteru, kontynuując jazdę po wywrotce. Ostatecznie Piotr wjechał na metę jako 39 zawodnik open i z 4 czasem w kategorii wiekowej.

Te sukcesy to efekt naszych wspólnych treningów. Dla tego w niedzielę nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego kręcenia. Zgodnie z planem udaliśmy się na naszą ulubioną trasę w stronę Lubniewic i zaliczyliśmy fajny ponad 100 km trening po urozmaiconym, pofalowanym terenie.

Galeria zdjęć:

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij