Nasz kolega Tomek Jeger w sobotę postanowił kolejny raz z rzędu zmierzyć się z słynną górą Mont Ventoux, startując w wyścigu dla amatorów Grand Fondo Mont Ventoux (http://grandtrophee.fr).

źródło zdjęcia: grandtrophee.fr

Tomek postanowił zmierzyć się z 104 km dystansem z sumą przewyższeń sięgającą 2700m !!!. Plan Tomka  na ten wyścig był prosty – zmieścić się w czasie poniżej 5 godz. i 10 min, co gwarantowało każdej startującej osobie, która dotrze na metę poniżej tego czasu zdobycie złotego medalu 🙂  – oczywiście plan został zrealizowany !!!

Od startu starałem się trzymać głównej grupy, tak aby 40 km dojazd do podnóża góry „zrobić” w dobrym tempie. Wiedziałem,  że wspinaczka na Mount Ventoux łatwa nie będzie, zwłaszcza, że mało kto ma możliwość trenować na tak długich podjazdach 🙂  Blisko 20 km podjazd jechałem swoim tempem, bo szarpnięcia, czy próba trzymania koła mocniejszym zawodnikom nie miały sensu. Na dole upał, a z każdym metrem w górę miałem wrażenie, że ktoś „podkręca klimę”, do tego stopnia, że po przekroczeniu granicy chmur zrobiło się przyjemnie chłodno”. Podjazd świetny, ale zjazd to również poezja i świetne doświadczenie. Jazda wężykiem za innymi kolarzami z prędkością 70 – 80 km/h to niesamowite przeżycie 🙂 – wszystkim polecam start w tym wyścigu „ – Tomek Jeger

– Ekipa Mistrzowskich Rowerów gratuluje i pozytywnie zazdrości !!!

Natomiast na krajowym podwórku Piotr Jakubowski, Stanisław Dołmat i Filip Socha rywalizowali w Szosowym Maratonie Rowerowym w Gryficach.

Staszek Dołmat na dystansie 325 km wywalczył 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, a w swojej kategorii wiekowej stanął na drugim stopniu podium.

Piotr i Filip rywalizowali na połowę krótszym – 170 km dystansie. Piotr rywalizacje ukończył na 14 miejscu Open i 2 pozycji w kategorii wiekowej.

Filip nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej, a klasyfikacji generalnej ukończył wyścig z 8 czasem