Minionej niedzieli, przy fantastycznej pogodzie, jak zwykle liczna i mocna reprezentacja Mistrzowskich Rowerów wystartowała w długo oczekiwanej imprezie „I Gorzowskim Duathlonie”. Impreza była bardzo udana – trasa świetnie wyznaczona i zabezpieczona, a przy okazji bardzo wymagająca, a co najważniejsze mieliśmy okazję rywalizować przy zamkniętym ruchu ulicznym, ścigając się na odcinku pomiędzy Rondem Słowiańskim a Rondem Ofiar Katynia  – marzenie.

Te zawody przyciągnęły miłośników zarówno biegania, jak również jazdy na rowerze, poprzez start indywidualny (dla miłośników dwóch dyscyplin) czy sztafet (jeden uczestnik jedzie na rowerze, drugi biegnie).

Bezapelacyjnie kolejny raz najlepiej wypadła Marta Balcerzak, która postanowiła wystartować w kategorii indywidualnej, zwyciężając pośród pań, zajmując również wysokie 30 miejsce open (w tym pokonując wiele sztafet). Marta część rowerową ukończyła w rewelacyjnym czasie 1:06:20 i część biegową z równie dobrym czasem 37:46 – gratulacje !!!

Na II pozycji Open uplasował się Radek Cimander, który wystartował w sztafecie męskiej z Yuriy Blahodir. Radek oczywiście udanie rywalizował na rowerze, wjeżdżając na metę w 3 osobowej grupie, która miała w dniu zawodów najlepszy czas części rowerowej 57:39, Youriy ukończył część biegową z II czasem, a ich sztafeta przegrała ze zwycięzcami o 18 sekund.

Na IV pozycji rywalizację ukończyła sztafeta w składzie Robert Suszczyński (rower 59:02) i Mateusz Łangowski (bieg 30:08), przegrywając pudło o 15 sekund.

V pozycję wywalczyła „mistrzowska” sztafeta Tomasz Marciniak (oczywiście rower59:00) i Tomasz Sip, (bieg 30:56) którzy przegrali  z Robertem i Mateuszem o 40 sekund!!!

W sztafetach w barwach Mistrzowskich Rowerów rywalizowali również:

• Daniel Makara (rower) i Krzysztof Chudziak (bieg), którzy ukończyli rywalizację na 17 pozycji;

• Jarek Kulpa (rower) i Mariusz Jakubiszyn (bieg) – uplasowali się na 30 pozycji.

Zarówno z trasą rowerową, jak również biegową zmierzył się Darek Grzybczyński, który po bardzo dobrej części rowerowej (czas przejazdu 1:02:46) i dobrej części biegowej (38:26) ukończył rywalizację na 18 pozycji open i z 5 czasem pośród osób rywalizujących indywidualnie.

Równie zacięcie walczył Mirek Jesiołkiewicz, który rower ukończył w czasie 1:06:08, a bieg w czasie 37:14, co dało 27 pozycję open i 10 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Adam Wojtysiak zostawił również sporo zdrowia na trasie, kończąc część rowerową z czasem 1:11:00, a część biegową z czasem 39:41, co zapewniło Adamowi ostatecznie 51 pozycję open i 24 pozycję indywidualnie.

Dziękujemy Lechowi Piaseckiemu, który najpierw „dopinał” najdrobniejsze szczegóły przy zabezpieczaniu trasy, a później zagrzewał nas do walki z samochodu (czuliśmy się jak zawodowcy) 🙂

Dziękujemy też licznym kibicom, którzy zagrzewali nas do walki na trasie z Kasią i Eweliną na czele 😉

Dziękujemy za zdjęcia: Wojciech Łangowski, KOCH Fotografia, Piotr Degler, Ratownictwo Medyczne Robert Sołtys, Marcin Masłowski i innym nieznanym nam autorom 😉