Kolejny weekend i kolejne udane straty.

Spora grupa Mistrzowskich Rowerów rywalizowała w drugich zawodach z cyklu Pucharu Polskich w Szosowych Maratonach Rowerowych, które odbyły się w sobotę w Nowogardzie. Startującym zawodnikom ponownie przyszło walczyć nie tylko z dystansem, ale głównie z trudnymi warunkami na trasie – z chłodem i deszczem.

Duże słowa uznania należą się Jurkowi Pikule, który kolejny raz był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej na najdłuższym dystansie – 222 km.

Na połowę krótszym dystansie rywalizowali – Marta Balcerzak, która ponownie była najlepsza pośród kobiet, Robert Suszczyński, który wyścig ukończył na II miejscu w kategorii wiekowej, zajmując IV miejsce, na 231 zawodników, którzy zameldowali się na mecie. Duże słowa uznania należą się Robertowi za fakt przejechania dystansu 111 km ze średnią 40,55 km/h !!!

II w swojej kategorii wiekowej rywalizację ukończył Piotr Jakubowski, który dystans pokonał ze średnią prędkością 36,59 km/h. Z niewiele gorszym czasem na mecie zameldował się Norbert Hierowski, zajmując VIII miejsce w bardzo silnej kategorii wiekowej M3, a chwilę później Grzesiek Ziobrowski  i Grzesiek Bachta.

 

Bardzo dobrze wystartowali również nasi treningowi  koledzy – Piotrek Cynowski i Staszek Dołmat  – GRATULACJE !!!

Dzień później swoista wisienka na torcie – czyli walka o tytuł Mistrzyni, Mistrza Polski Maratończyków w jeździe indywidualnej na czas.

Nie mogło być inaczej – ponownie bezkonkurencyjna w indywidualnym zmaganiu z 38 kilometrową trasą okazała się Marta Balcerzak –  i mamy Mistrzynię Polski w swoich szeregach – BRAWO !!!

Ponownie duże słowa uznania należą się Jurkowi Pikule, który pomimo przejechanego dzień wcześniej dystansu Giga okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej, również zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij